Boží Tělo 2012

11.06.2012 15:59

Letošní slavnost Božího těla s průvodem ke čtyřem oltářům po vesnici, se uskutečnila v neděli 10.června v Martínkově. Všechno potřebné bylo připraveno, jen mraky na obloze, které „strašily“ už celý týden dopředu, nevěštily nic dobrého. Po letech, kdy vždycky přálo účastníkům Božího těla vždy sluníčko, tentokrát zklamalo. Ve chvíli, kdy vycházel průvod za zvuků hudby z kostela, se rozpršelo tak, že kdo neměl deštník, byl mokrý během chviličky. V průběhu průvodu nakonec déšť přece jen ustával, a tak u posledního oltáře už téměř nepršelo. Všem přítomným to ale snad náladu slavnostního dne nezkazilo a po závěrečném požehnání v kostele se všichni rozcházeli s kytičkou od posledního oltáře u Herotů spokojeně domů. Věříme, že letos se dostatečně vypršelo a příští rok už bude zase svítit sluníčko!