Výroba a svěcení adventního věnce

21.12.2013 17:15

Stejně jako v roce minulém, tak i v tom letošním zdobí prostor před obecním úřadem velký adventní věnec. Vytvořila jej skupina místních farníků, kteří svou pečlivou prací pomohli zkrášlit naši náves. Tvorba věnce zabrala farníkům celé odpoledne 16. listopadu.

Dokončený věnec se dočkal svého posvěcení 1. prosince 2013. Svěcení započalo nejdříve úvodní řečí starosty obce p. Josefa Svobody, který hovořil o smyslu adventního věnce. Po této úvodní řeči předal slovo našemu panu faráři Aloisi Perničkovi, který slavnostně posvětil adventní věnec. Tomu přihlížela spousta občanů, kteří po tomto duchovním aktu, který je jistě zahřál na duši, se mohli zahřát i na těle teplým čajem nebo punčem, vydávaným před obecním úřadem zastupiteli obce. Jak je tomu u nás zvykem, nezapomnělo se i na naše děti, pro které byl připraven také program. Bylo jím tradiční vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Každý z nich také dostal malý dárek, který jim jistě také udělal radost. Na úplný závěr proběhlo také slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na návsi.